Toute nation a le gouvernement qu'elle mérite.

“AN AMERICAN PRAYER” ALBÜMÜN YAPIM HİKAYESİ & TÜM ŞİİR – ŞARKI SÖZLERİ

 58,50

6 adet stokta

Açıklama

1992/3 yılları olmalı, daha sevgili Korsan Yayınları Ogan Güner imzası ile hayatımıza yön verecek Tanrılar Yeni Yaratıklar kutsalını basmamış.
Laneth’in siyah beyaz basılan rengahenk sayfalarında Naci abi’nin (Kesener) aylık reklamı: “postanenin arkasındaki cehennem”, bizim için cennet yani… Genelde “sert” riffli müziklerin kopya kasetlerini satar Naci abi, ama bizi tezgâhın başına mıhlayan nesneyi orada görüyoruz hayatımızda ilk: “An American Prayer Jim Morrison Music by The Doors”. Wikipedia’da albüm şöyle kayıtlı: “Amerikalı rock grubu Doors’un dokuzuncu ve son stüdyo albümü. Jim Morrison’ın ölümü ve grubun nihayeti ardından, Doors’un hayatta kalan üyeleri, Morrison’ın spoken word ve şiir okumalarının kayıtlarından bir seçkiyi müzikleriyle birleştirmek aşkıyla yeniden bir araya geldi.” En kısa yoldan ilk defa Doors’un adı albüm kapaklarına doğru -olması gerektiği gibi- yazılıyordu, zira bizim için The Doors, Jim Morrison and Doors diye yazılıyordu. Kendileri için bir teşekkür ya da günah çıkarma albümü olarak kabul ettik biz bu mukaddes çabayı.
Jim Morrison’ın yayımlananlar, yayınlananlar, ortamlara sızanlar, kişisel zenginliklerini web arenasında paylaşanların dışında bugün hala ne yazık ki mirası bir sandıkta alakalı bir kadının alakasız babasının vasiyetinin egemenliğinde kilitli tutuluyor; o sandıkta çok fazla şiir, ses kaydı ve ne yazık ki film pelikülleri olduğu tahminlerin ötesinde biliniyor.

Satın aldığınız ya da almayı düşündüğünüz veyahut alamayacağınız bu değerli kitap iki fikirden mürekkep:
bu değerli albümün yapılış hikayesi, stüdyo süreci
ve
albümdeki Morrison’un tüm şiir ve konuşmalarının (yeniden) tercümesi

ister Thee Doors ister Jim Morrison -ya da adına ne diyorsanız siz, onun tarikinden yürüyen her insan evladı için muazzam bir kutsal.

İÇERİK:
ALBÜMÜN YAPILIŞ ÖYKÜSÜ
“Awake
Ghost Song
Dawn’s Highway
Newborn Awakening”
“To Come of Age
Black Polished Chrome
Latino Chrome
Angels and Sailors
Stoned Immaculate”
“The Poets Dreams
The Movie
Curses, Invocations”
“The World On Fire
American Night
Roadhouse Blues
Lament
The Hitchhiker”
“An American Prayer”