Toute nation a le gouvernement qu'elle mérite.

inisiyasyon

 22,00

Kategoriler: , , Etiketler: , ,

Açıklama

12×18
28 s

13 Eylül 2021 itibariyle kargolanacaktır.

Aydınlanmış mısın?
Büyüden genellikle bir yolda, spiritüel bir arayışta, kendini-tanıma yolculuğunda, veya bir macera peşinde olmak gibi bahsedilir. Nasıl betimlerseniz betimleyin tek bir şey açıktır: Değişim’e yol açmanın bir aracıdır. Bu değişimin etkili ola-bilmesi için büyü işinizin etkilerini bir bağlama oturtmanız önemlidir –onları anlayabilmeli ve hareket eden, akışkan bir evrenle dinamik bir etkileşim haline sokabilmelisiniz.
Bunun için nerede olduğunuz ve nereye “gittiğiniz” ile ilgili bir fikriniz (müphem olsa da) olmalı. Bazı zamanlarda bu dayanak noktaları sağlam, bazen de geçici ve belirsiz görünebilir. Bu entegrasyon sürecini incelerken büyücülerin kullandığı terim Initiation’dır (Ç.n.: çok kapsamlı bir terim olduğu için okuyucu bu sözcüğü gördüğünde şu anlamların hepsini görmelidir: başlama, başlangıç, kabul töreni, üyeliğe giriş) ve en önemli yan ürünlerinden biri de Illumination’dır (aydınlanma).
Editörün notu: inisiyasyon, inisiye olmak babında izahen verimli olan seyrüsülûk kavramını metnin sonuna ek olarak koyduk, kelimeye takılanlar öncelikle onu okuyarak başlayabilir.