Toute nation a le gouvernement qu'elle mérite.

Konuşmalar

 11,00

Kategoriler: , , , ,

Açıklama

BOOKLET.
10X15
28 SAYFA.

Burroughs: Şu sıralar İskoçya’da bir yer¬de bir yükseköğrenim enstitüsü kurmaya çalışıyorum. Amaç farkındalığı artırmak ve bilinci çeşitlilik, esneklik ve etkinlik yönünde değiştirmek. Geleneksel disiplinle¬rin işe yarar bir sonuca varamadığı konular bunlar. Görüyorsun. Uzay çağının ilerleyişi, yeni galaksilerin keşfi ve uzaylı yaşam formları ile temas kurma olasılığı köklü yeni çözümler bulma gereğini tetikliyor. Sadece kimyasal olmayan metotlar üzerin¬de çalışacağız. Önem verdiğimiz noktalar kombinasyonlar, sentezler, etkileşimler ve şu anda Doğu’da ve Batı’da kullanılan metotların rotasyonu. Bunlar şu anda kullanıl¬mayan, insan farkındalığını ve potansiyelini genişletecek metotlarla birleştirilecek.
Amacımızın ve izleyeceğimizin yolun kesinlikle bilincindeyiz. Dediğim gibi, ilaç deneyleri planlamıyoruz. Alkol, tütün ve reçeteyle alınmış ilaçlar haricinde başka hiçbir madde giremeyecek merkeze. Aslında üzerinde çalışacağımız deneyler ucuz ve yapılması kolay. Yoga, meditasyon pratikleri, iletişim, ses, ışık ve film deneyleri, duyusal yoksunluk odaları, piramitler, psikotronik jeneratörler ve Reich’ın orgon aküleri, infrasound deneyleri, rüya ve uyku deneyleri gibi.

Bowie: Sonsuzlar Ziggy’ye rüyasında bir yıldızlının gelişini yazmasını istiyorlar. ‘Starman’ böyle orta-ya çıkıyor. İnsanların duyduğu ilk umutlu haber. Hemen dillerine dolanıyor. Anlattığı yıldızlılara ölümsüzler deniyor ve kara deliklerden atlayabiliyorlar. Ziggy bu harika uzaylıların gelip dünya¬yı kurtaracaklarını anlatıyor. Greenwich’te bir yere ineceklerini söylüyor. Dünyayla bir işleri yok. Bizim de onlarla. Sadece kara deliklerden atlarken kendilerini dünyada buluveriyorlar. Hayatları evrenden evrene zıplayarak geçiyor. Sahnede biri Brando, bir diğeri New York’lu bir zenci. Ölümsüz Tilki Queenie bile var. Sonra Ziggy bunların hepsine inanmaya başlıyor ve kendini gelecekteki yıldızlıların peygamberi sanmaya başlı-yor. İnanılmaz yükseklikte ruhani boyutlarda geziyor ve havarileri onu hayatta tutuyorlar. Ölümsüzler gelince Ziggy’den birer parça alıp kendilerini gerçek hale getiriyorlar. Çünkü aslın-da onlar birer anti-madde ve bizim dünyamızda var olamazlar. Ve sahnede ‘Rock ‘n’ Roll intiharı’ şarkısı eşliğinde onu parçalara ayırıyorlar. Ziggy ölünce ölümsüzler ondaki elementleri alıp kendilerini görünür yapıyorlar. Bu bugünkü bilim kurgu fantezisi. 1961’de yazılmış Nova Express’i okuyunca aklım gitti. Belki biz yetmişlerin Rodgers ve Hammerstein’ıyız Bill!