Toute nation a le gouvernement qu'elle mérite.

YEŞİL MUTFAK vegan vejetaryen yemek tarifleri ve yemek kültürü kitabı

 18,00

Kategoriler: , , Etiketler: , , , ,

Açıklama

Sayfa Sayısı 128
Ebat 13,5 x 21,5 cm
Kâğıt 70 gram
Cilt 230 gr karton kapak
Fiyatı 24 TL

“Gün içinde birkaç kere, dünyayı daha iyi bir yer yapmak için bir fırsat istediğiniz oluyor mu? Lisa Jervis’in el kitabı Yemek Pişirmek’teki makul, esprili, sade ve etik kılavuzları izleyerek kendinizi beslemeyi öğrenin. O, yemek kitaplarının Dennis Kucinich: ufak, politik, güçlü ve dört yıllık üniversite diplomasına kesinlikle sahip değil. Okuyun ve yiyin.” – Manifesta: Young Women, Feminism and the Future’ın eşyazarı ve Look Both Ways: Bisexual Politics’in yazarı Jennifer Baumgardner.
“Sosyal bilince sahip bir yemek kitabını elbette takdir ediyorum. Dahası, uygulamalı bir seviyede ele aldığımızda Yemek Pişirmek, etrafta el altında duracak kullanışlı bir şey. Fakat, eller aşağı, bu kitabın en değerli bulduğum yanı tat duyusu. Lisa Jervis basit ama küresel bir yayılımla kişiyi beslenme konusunda doğru – hatta eğlenceli – adımlar atmaya yönlendiren çok özel tat kombinasyonları servis ediyor.” – Feminist Fatale ve Finding Iris Chang’in yazarı Paula Kamen.

“Tabağınızdaki politik şeylerden bıktınız mı? Yemek için alışveriş yaptığınız zamanlarda suçluluk duygusuyla kıvranıyor musunuz? Bu sevimli rehberde Lisa Jervis yalnızca bilinçli ve gezegenle barışık bir şekilde yemek yemenin ne kadar kolay olduğunu değil, ayrıca ne kadar ucuz ve kullanışlı olduğunu ve evinizin mutfağında nasıl neşeli hissedebileceğinizi gösteriyor.” – Stuffed and Starved: The Hidden Battle for the World Food System’ın yazarı Raj Patel.

“Lisa Jervis iyi bir aşçı olabileceğim konusunda beni ikna etti. Konu gezegenimizi ve sağlığımızı korumaya gelince kusursuz olamayız elbette, ama bu inatçı, dost canlısı ve kullanışlı kitap, elimizden gelenin en iyisi için bizi cesaretlendiriyor. Bir gecede dünyayı değiştiremeyebiliriz ama yeme alışkanlıklarımızı değiştirebiliriz.” – Opting In: Having a Child Without Losing Yourself’in yazarı ve Third Wave Foundation’ın eşkurucusu Amy Richards.

Lisa Jervis, Bitch: Feminist Response to Pop Culture’ın kurucu editörü ve yayımcı, Women in Media and News’un kurucu kurul başkanı ve outLoud Radio danışma kurulu üyesi. Şu an Center for Media Justice’de finans ve operasyon direktörü. Çalışmalarına birçok dergi ve kitapta ulaşılabiliyor, mesela: Ms., San Francisco Chronicle, Utne, Mother Jones, Women’s Review of Books, Bust, gözden kaçmış Hues, Salon, aynı şekilde gözden kaçmış Punk Planet, Body Outlaws (Seal Press), Tipping the Sacred Crow (AK Press), (LiP’den haberdar birkaç kişi haricinde gözden kaçmış bir yazılar derlemesi: Informed Revolt), The Bust Guide to the New Girl Order (Penguin). Young Wives’ Tales: New Adventures in Love and Partnership (Penguin) ve Bitchfest: Ten Years of Cultural Criticism from the Pages of Bitch Magazine’in yazı işleri müdürü yardımcısı. Belki günün birinde uzun zamandır tasarladığı cinsiyet esasçılığının entelektüel mirası ve çağdaş feminizm üzerindeki etkisiyle ilgili kitabını yazmaya devam eder. New York City’de büyüdüğü için inatçı bir Doğu Yakası mizacına sahip, ama Oakland, California’ya taşınması bu konuda epey işe yaradı. Boş zamanlarında halk pazarlarında meyveleri mıncıklar, kenti bisikletle dolaşır ve kedileriyle yaşayan kadın olma eğilimlerini çok şımartmamaya çalışır.