De Omnibus Dubitandum

Phil Ochs’u Hatırlamak

 125,00

Kategoriler: , Etiketler: ,

Açıklama

Phil Ochs’u Hatırlamak
Sonny Ochs & Maurie Mulheron
Çeviri: Kerem Bereketoğlu
15CMX20CM 36S.

Sonny Ochs ile ilk kez yıllar önce Avustralya’ya yaptığı bir ziyaret sırasında, Pete Seeger hakkında yazdığım müzikal biyografinin prodüksiyonunu izledikten sonra tanışmıştım. Gösteride Phil Ochs’tan da bahsediliyordu. Sahne arkasında sohbet ederken oldukça iyi anlaştık. Daha sonra Sonny’nin daveti üzerine diğer müzisyenlerle birlikte bazı Phil Ochs Şarkıları Gecelerinde sahne alma onuruna eriştim.

Sonny Ochs 30 yılı aşkın bir süredir Phil Ochs’un şarkılarını canlı tutmaktan sorumlu. Bunu öncelikle ABD’de ve denizaşırı ülkelerde düzenli olarak gerçekleştirdiği son derece başarılı Phil Ochs Şarkı Geceleri aracılığıyla yaptı.
Bu şarkı gecelerinde sahne alan sanatçıların çoğu tanınmış ve bilinen sanatçılardır. Şarkı geceleri Phil Ochs’un çalışmalarına olan ilginin yeniden artmasına yol açmıştır. Bu müzisyenlerin birçoğu, tanınmış olanlardan yeni ortaya çıkanlara kadar, Phil Ochs’un şarkılarını repertuarlarına dahil etmiş ve birçoğunu da kaydetmişlerdir.
Aşağıda Sonny ile Mayıs 2003’te New York’un kuzeyindeki evinde birkaç gün boyunca yaptığım söyleşinin düzenlenmiş bir metni yer almaktadır.

Maurie Mulheron