Toute nation a le gouvernement qu'elle mérite.

Metnin ve Jazz’ın Tüm Evreni

 30,00

Stokta yok

Açıklama

kitap. 60 sayfa
12×18 cm

kitapları anlatan satmaya teşne arka kapak yazılarından hazzetmeyen bir yapı olarak burada da aynı tadı veren paylaşımlarda bulunmak elbet istemiyoruz.
öncelikle jazz, freejazz ve geleneğin dahilinde sahne okumaları ve bağlamlarında rap hiphop spokenword gibi formların kudsî gerçekliği size bir şey anlam ifade etmiyorsa açık yüreklilikle söyleyebiliriz ki bu kitapla bir işiniz yok.
kutsal, mükemmel bir metin, bir pırlanta elimizdeki, açık ara Amiri Baraka ve Archie Sheep eksenini baz almıyor gibi davransa da haklı olarak alıyor.
Amerikan şiir okuma, sahneleme geleneğinin merkezine, gerçek merkezine giderek başlıyoruz yolculuğumuza, artık anlatmaktan yorulsak da hatalardan bahsetmeden doğrular anlatılmaya başlanmıyor ne yazık ki, tarih yanlış olan tarihi anlatanların ve yanlışı vasat ve basit -zahmetsiz olduğu için bile isteye doğru kolay kabul eden zavallıların oyuncağı uzun zamandır.
bu metin sizi şiirin jazz performansının doğal bir elementi olarak işleyişinin yolculuğuna taşıyacak. ve emin olun hazzın ötesinde bilginin saf hazzını da sunacak size.
konu başlıklarını KISACA şöyle hashtagledik: ARCHIE SHEPP * AMIRI BARAKA * JOHN COLTRANE * ANTHONY BRAXTON * MILFORD GRAVES * GIL SCOTT HERON * LAST POETS * DON CHERRY * ERIC DOLPHY * MILES DAVIS * SUN RA * MARION BROWN * SUNNY MURRAY * NEW YORK ART QUARTET * DAVID MURRAY * JOHN TCHICAI * ANDREW CYRILLE * SAM RIVERS * DAVID S. WARE * ROLAND KIRK * ALBERT AYLER * ORNETTE COLEMAN * LANGSTON HUGHES * CHARLES MINGUS